Czy warto jechać do Nepalu?

Nepal jest to państwo położone w samym sercu Himalajów. Graniczy z Chinami, oraz z Indiami. Kraj ten to mekka alpinistów, chcących się zmierzyć z najbardziej majestatycznymi górami świata. Czy warto jechać do Nepalu?
Jeśli jest się alpinistą, to z pewnością, ale kraj ten może być równie atrakcyjny dla osób, które nie mają ochoty, ani umiejętności na wspinaczkę.
Nepal podzielony jest na strefy klimatyczne, zwrotnikową na południu, cechującą się dużymi, monsunowymi opadami, oraz podzwrotnikową suchą, oraz klimatem górskim. Granica wiecznych śniegów zaczyna się od wysokości pięciu tysięcy metrów.
Będąc w Nepalu, warto zatrzymać się w stolicy. Jest to wspaniałe miasto, które samo w sobie jest atrakcją turystyczną. Nie będziemy się nudzić, ponieważ życie tętni tu całą dobę. Są także liczne świątynie, w tym Świątynia Małp. Przepiękną architekturę, możemy podziwiać w jednej z dawnych stolic Nepalu- Bhaktapur. Są tu wspaniałe pałace, oraz świątynie, wszystkie znakomicie zachowane, podobnie jak w Patan, mieście leżącym nieopodal stolicy, z wieloma znakomicie zachowanymi budynkami. Poza zwiedzaniem licznych świątyń, warto odwiedzić Park Narodowy Chitwan. Można tam zobaczyć nosorożce, słonie i inne egzotyczne zwierzęta.

Sprawdź również: wakacje na bali

Alternatywna opinia

Czy warto jechać do Nepalu? – takie pytanie w okresie około wakacyjnym zadaje sobie wielu turystów spragnionych turystycznych, ale nowych, doznań. Można by odpowiedzieć krótko, dosłownie jednym słowem. Warto. Ale to jednak absolutnie nie wyczerpie tematu i nie pokaże tego, jak cudownym miejscem dla turystów jest Nepal.
Obowiązkowe do odwiedzenia jest Kathmandu – to tybetańska dzielnica, w której znajdziemy Świątynię Małp. To obowiązkowy punkt wizyty w Nepalu. Warte zwiedzenia jest również Bhaktapur – zabytkowe miasto, do którego wstęp samochodów jest zabroniony. Pozwala to na jeszcze lepsze odczucie klimatu tego miejsca. Obowiązkowym punktem wizyty jest również wypicie kultowego piwa Everest, a także spróbowanie lokalnych potraw.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s